V rámci probírané kapitoly členovců jsme se důkladněji zaměřili na hmyz žijící u nás i ve světě. Propojením oborů přírodopisu, výtvarné výchovy i češtiny postupně vznikalo velké množství pracovních skic a listů jako podklad pro vytvoření celého bloku prezentace.
Nejprve byli žáci seznámeni s členěním hmyzu a získali informace o jejich životě, stavbě těla, vývinu, potravě apod. Dále pracovali samostatně s různými studijními materiály. Bádali v knihách, encyklopediích, naukových kartách i na internetu. Vybrali si postupně zástupce hmyzu, o které jevili největší zájem a podrobně se dále věnovali studiu těchto druhů.
Žáci se zdokonalili ve výběru informací, i když to pro ně nebylo vždy lehké. Zpracovat tolik dat do jasných a strukturovaných textů, které následně použili ve svých prezentacích, ale nakonec zvládli všichni úspěšně.
Poté se pečlivě věnovali výtvarnému pojetí jednotlivých druhů. Při své tvorbě přemýšleli nad jejich krásou a provedením. Zaměřili se na strukturu i barevnost různých druhů a objevovali, jak pestré a různorodé mohou být. Příroda je velká kouzelnice, která dovede namíchat barvy a tvary v neuvěřitelných provedeních.
Mezi žáky nechyběla spolupráce, společné diskuse na daná témata, i vzájemná pomoc při sestavování textu nebo kreslení. Tento typ mezioborové výuky spojené s bádáním děti velmi bavil a určitě nám přibudou další zajímavé projekty.
Výsledkem je probíhající výstava v hale školy, při jejímž uvedení žáci prezentovali své jednotlivé práce a díla.


